CFD számítások a GIF 7 pálcás SCWR benchmarkhoz

A TDK dolgozatomban bemutatom a GIF (Generation IV International Forum) által kiírt és a Delfti Műszaki Egyetem által koordinált, SCWR hét pálcás benchmark feladathoz végzett CFD vizsgálatomat. A benchmarkban a Nukleáris Technikai Intézet (BME TTK) teljes jogú közreműködőként vett részt. Ehhez a benchmarkhoz kapcsolódóan kaptam egy érdekes részfeladatot: a távtartók geometriai részleteinek fontosságát kellett egy összehasonlító CFD számítássorozatban megvizsgálnom, továbbá a végső számítások kiértékelésében vettem részt. Dolgozatomban bemutatom az általam megépített három különböző távtartó rácsot és CFD modelljeiket, valamint a végső modell eredményeinek kiértékeléséhez nyújtott hozzájárulásomat.

• Mervay Bence
    energetikai mérnöki