Regisztráció és bejelentkezés

Hol a boldogság mostanában?

Hol a boldogság mostanában?

Mivel a boldogság az egyik legelvontabb fogalmunk, így a körülhatárolása igen körülményes – amennyiben egyáltalán lehetséges.

A pályamunkánk a boldogságot, mint jelenséget vizsgálja. Ezt olyan kritkai szemléletmóddal teszi, ami nem kész tényeket tár a munka olvasója felé, hanem gondolatokat ébreszt a jelenség kérdéskörében, kérdéseket tesz fel ennek mivoltáról, létjogosultságáról.

Érintenénk a boldogságról alkotott képünket meghatározó tulajdonságokat: a relatív boldogság fogalmát; a boldogság fokozhatóságát; a fogalom esetleges többértelműségét. Továbbá foglalkoznánk a boldogság képesség mivoltával, és mentalitás jellegével is, beleértve a tanulhatóság és a boldogságra való alkalmasság kérdéskörét.

A történelem során számtalan gondolkodót mozgatott meg a kérdés. Két jellemző elképzelés egymással szemben állása roppant érdekes témakört feszeget.

Vajon az elégedett ember a boldog ember, vagy az, aki konstans jobbra törekszik? Érdekes kettősséget alkot így ez a statikus és a dinamikus elképzelésünkm a boldogságról.

Mivel mindannyian különbözünk, érzéseinket is máshogy éljük meg, így nem csoda, ha egy ilyen eszméről alkotott véleményünk megosztja az embereket.

Talán a boldogság több formát is ölthet, ahogy mi is önkéntelenül hasonulunk a minket körülvevőkhöz. Ez a kivételes jelenség is különböző környezetben lehet más és más, talán mégis ugyanaz. Időben, térben és társadalmilag különboző boldogságmodelleket látunk, így mindenki boldogsága ezek egyvelegéből rakódik össze, de a boldogság érzése változatlan.

szerzők

  • Leszkovszki Zsófia
    építészmérnök
    nappali
  • Berczi Zsófia
    építészmérnök
    nappali

konzulens

  • Dr. Bach Péter
    egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem, Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar, Építészettörténeti és Városépítési Tanszék (külső)