Programozási nyelv készítése játékos oktatás céljára

Napjainkban a programozás egy egyszerű és jól kereső álláslehetőségnek tűnik sok fiatalnak. Oktatóként azonban gyakran tapasztalom azt, hogy akik a programozási ismeretek elsajátítására adják a fejüket, azok az esetek nagyobb részében elakadnak, majd akár fel is adják az alapoknál, mivel nehézséget okoz nekik annak elsajátítása.

Ennek a problémának az orvosolására készítettem egy saját programozási nyelvet, mely elő hivatott segíteni a kezdő programozók tanulmányait, továbbá a régebbi programozás oktatási gyakorlatokból leporolja a sokak által ismert teknőst is.

Dolgozatomban először felmérem a kezdő programozók számára okozott legnagyobb nehézségeket, melyeket a nyelv kidolgozása során figyelembe vettem. Ezenkívül ismertetem a klasszikus fordítóprogramok működését, bemutatom az általam kidolgozott nyelvet, illetve kifejtem, hogy a nyelv miben segíti az oktatási problémák megoldását.

• Ónodi-Kiss Viktor
    Középiskolás diák