Regisztráció és bejelentkezés

Total React: reaktív minta alkalmazása adatvezérelt .NET alkalmazások minden rétegében

Napjainkban nagyon elterjedtek a különböző reaktív jellegű architekturális minták, komponensek, melyek alapja, hogy az alkalmazáslogika az adatok aszinkron folyamára reagál. Ilyen adatfolyamok lehetnek felhasználói interakciók vagy akár más alkalmazásoktól származó üzenetek is. Míg a klasszikus többrétegű kialakításban a felhasználó az állapot egy statikus pillanatfelvételén dolgozik, addig a reaktív modellben élő, gyakorlatilag azonnal frissülő adathalmazon. Mindez sokkal gazdagabb, élőbb, interaktívabb felhasználói élményt eredményez.

Dolgozatomban arra törekedtem, hogy megalkossak egy olyan architektúrát, ahol az adatáramlás minden rétegben és a rétegek között is reaktív módon történik az adatbázis rétegtől kiindulva egészen a felhasználói felületig. Ezt követően meg is valósítottam az architektúrát .NET platformon. Az alkalmazás bemutatásakor ismertetem, hogy pusztán a kialakított reszponzív architektúrából és az ezt támogató felhasznált komponensekből adódóan milyen rendszerszintű képességeket szerez a rendszer. Ezen túl gyakorlati példákon keresztül szemléltetem, hogy milyen teljesítménynövelő, felhasználói élményt gazdagító funkciók bevezetésére ad lehetőséget az alkalmazott megközelítés.

Végül összevetem ezen előbbi megoldást egy üzletileg hasonló funkcionalitást megvalósító, hagyományos háromrétegű architektúrát követő referencia megvalósítással különböző mérnöki szempontok, többek között reszponzivitás, karbantarthatóság, forráskódmennyiség és teljesítmény alapján.

szerző

  • Princz Tamás
    Villamosmérnöki szak, alapképzés
    alapképzés (BA/BSc)

konzulens

  • Simon Gábor
    ügyvivő szakértő, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

helyezés

III. helyezett