Regisztráció és bejelentkezés

Elosztott Nyomkövetés Alapú Adaptív Hibadiagnosztika Elosztott Rendszerekben

A felhőszolgáltatások és az elosztott rendszerek növekvő népszerűségével a vállalatok új és más típusú kockázatokkal szembesülnek a rendszereik rendelkezésre állását illetően. Ezekben az egyre összetettebb környezetekben nehezebbé válik a rendszer bonyolultságát figyelembe venni, és a rendszer állapotára vonatkozó információkat hatékonyan kinyerni.

A dolgozat bemutat egy adaptív diagnosztika alapú hibadetektálási és hibadiagnosztikai megközelítést komplex elosztott mikroszolgáltatás alapú rendszerekben. A klasszikus adaptív diagnosztikán túlmutató új elem az elosztott rendszerekből származó működési nyomvonalak által szolgáltatott információ integrálása a diagnosztikai folyamatba.

Az adaptív diagnosztika célja, hogy a diagnosztikai szondákkal történő hibadetektálást és hibalokalizációt megkönnyítse, gyorsabbá és hatékonyabbá tegye a már létező korábban használt megoldásokhoz képest. A hatékonysága abból a módszerből ered, hogy a diagnosztikai szondákat fokozatosan választjuk ki, ahogyan információt nyerünk a rendszer állapotáról. Ez a hagyományos megközelítés azonban egyre nagyobb kihívást jelent a modern rendszerek összetettsége és a virtualizáció elterjedtsége miatt.

Az elosztott rendszerek nyomkövetése világosabb és pontosabb képet adhat a rendszer állapotáról és hibáiról. Ezenkívül megkönnyítheti a diagnosztikai folyamatot azáltal, hogy értékes betekintést nyújt a rendszer folyamataiba. A nyomvonalak az adat és vezérlés-áramláson túl tartalmazzák a komponensekre vonatkozó állapotinfromációkat, és ezek felhasználásával az adaptív diagnosztikai módszerek hatékonyabban alkalmazhatók.

A dolgozat célja az elosztott nyomkövetésből származó információk integrálása a diagnosztikai folyamatba, kiegészítve ezzel a klasszikus adaptív diagnosztikai megközelítést. A dolgozat, a mintapéldákon túl, egy mikroszolgáltatás referenciarendszerben mutatja be a megközelítést, tárgyalja annak előnyeit és kapcsolatát a meglévő megoldásokkal.

szerző

  • Bodó Regina
    Mérnök informatikus szak, alapképzés
    alapképzés (BA/BSc)

konzulensek

  • Földvári András
    Doktorandusz, Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék
  • Dr. Kocsis Imre
    adjunktus, Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék

helyezés

III. helyezett