Innovatív mobil zenei oktatóalkalmazás Brain-Computer interfész használatával

Kutatások bizonyították, hogy a gépi tanulás során használt visszacsatolásos modell a való életben is jól használható. Az interaktív mobil oktatóalkalmazás ezen elven kívánja a felhasználókat hangszeres játékra oktatni. Az alkalmazáshoz MIDI interfészen keresztül számos hangszer csatlakoztatható: fúvós, billentyűs és húros hangszerek egyaránt támogatottak. A visszacsatolás a játékos agyi aktivitását mérő külső eszköz segítségével valósul meg. A felhasználó különböző leckéket old meg, miközben a teljesítménye és agyi visszajelzése alapján az alkalmazás a feladatok nehézségét a felhasználóhoz igazítja és az eredményeket folyamatosan jutalmazza. A testreszabott tanulási folyamat és a sikerélmény hatására termelődő dopamin hozzájárul a hatékony tanuláshoz. A projekt célja, hogy a különböző intézményekkel együttműködve történő, párhuzamosan folyó kutatás számára alkalmazásokkal bizonyítsa az oktatás hatékonyságának növelését.

• Simon Endre András
    mérnökinformatikus