Kísérletek a prolinalin A és B szintézisére

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szerves Kémia és Technológia Tanszékén működő Alkaloidkémiai Kutatócsoportban a legújabb kutatások során olyan N-acilimíniumionokon keresztül megvalósítható reakciókkal foglalkoznak, melyek célja a természetben is megtalálható N heterociklusos egységet tartalmazó alkaloidok előállítása. Ilyen típusú vegyületeket ölel fel a flavonoid alkaloidok családja, melyek közül számos képviselő szintézise még nem megoldott. Célom a prolinalin A (1) és B (2) flavonoid alkaloidok előállítása a kutatócsoportban korábban kidolgozott eljárással, melynek során a megfelelő védőcsoportokkal ellátott gyűrűs amidokarbinol reagenst redukálom, majd reagáltatom a flavonolvázas kvercetinnel.

csatolmány

• Vámosi Péter