A BME hulladékgyűjtő rendszerének vizsgálata

Jelen munka a hulladékgyűjtés témakörével foglalkozik, mely az újrahasznosítás egyik alappillérét képezi. Ennek folyamataihoz járul hozzá a hulladék kategóriákra bontása és szelektív gyűjtése, mely a BME kampuszán is megfigyelhető – minden épületben találhatóak a műanyag-, a papír-, valamint a vegyeshulladék gyűjtésére kijelölt, speciálisan különválasztási célra kialakított kartondobozok. A kutatás során az egyetem területén, a központi „K” épület egyes emeleteire koncentrálva az egységes hulladékgyűjtő dobozok számának, elhelyezkedésének és kihasználtságának vizsgálatát, számszerű meghatározását valósítom meg, az elvégzett mérések adatait felhasználva pedig az eddigi tanulmányaim során elsajátított multimoment-módszert alkalmazva végzek számításokat. A projekt eredményeként a tárgyalt logisztikai szempontok mellett egyéb megfontolásokat is figyelembe véve teszek javaslatot a gyűjtés módszereinek módosítására, fejlesztésére; ehhez gráfok segítségével modellezem a vizsgált területeket, majd lineáris optimalizálási feladatként tekintek a problémára.

• Tompa Tamás Kristóf
    Logisztikai mérnöki