Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kapacitásának vizsgálata az áruszállítás függvényében

Napjaink növekvő áruszállítási igényei fokozott figyelmet követelnek meg a repülőterek üzemeltetésének, fejlesztésének tervezésekor.

Dolgozatomban bemutatom a repülőterek biztonságos üzemeltetéshez szükséges elemeket, a repülőtéri infrastruktúra alapvető felépítését, valamint a légi oldal kapacitását befolyásoló tényezőket. A vizsgálat alapvetően a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér példáján keresztül zajlik, kiegészítve a térség, valamint számos kiemelkedő európai repülőtér példájával.

A továbbiakban sor kerül a repülőtéri kapacitást befolyásoló tényezők részletesebb elemzésére, különös tekintettel a gurulóutak fejlesztésére. A piac várható változásainak figyelembe vételével az áruszállítás lebonyolításához szükséges bővítések, fejlesztések komplex gazdasági vizsgálata egy átfogó kép alkotását teszi lehetővé.

• Demeter Ádám
    Közlekedésmérnöki