A 82-es számú főút közlekedésbiztonsági szempontú felmérése

Baranyai Dávid IV. évf.

Konzulens: Sipos Tibor

Tudományos diákköri munkámban a 82-es számú főutat mértem fel közlekedésbiztonsági szempontok alapján, amely Veszprémet köti össze Győrrel és típusát tekintve másodrendű főút.

Felmérés lépései:

- a felmérés menetének megismerése

- felmérés előkészítése

- útról felvétel készítése

- adatbázis elkészítése

- balesetek feltárása

- adatbázis feltöltése adatokkal

- adatok kiértékelése.

A felmérés menetének megismerése: mérési eszközök kipróbálása, fogalmak tisztázása.

Felmérés előkészítése: kamerák felszerelése az autóra, kamerák csatlakoztatása laptopokhoz és a GPS-ek összehangolása a kamerákkal.

Felvétel készítése az útról: a Veszprém-Győr közötti 82-es másodrendű főútról videóanyag készítése.

Adatbázis elkészítése: megfelelő szempontok összegyűjtése a kiértékeléshez és ezek bevitele access adatbázis-kezelőbe.

Balesetek feltárása: 3 évre visszamenőleg balesetek kiszűrése WINBAL segítségével.

Adatbázis feltöltése adatokkal: balesetekhez párosítható képkockák kiértékelése közlekedésbiztonsági szempontból.

Adatok kiértékelés: összefüggés keresése a balesetek és az út valamint az út környezetének minősége között, majd javaslattétel az út megváltoztatására a további balesetek elkerülése érdekében.

• Baranyai Dávid
    közlekedésmérnöki