A szabadidősportban rejlő lehetőségek kihasználása a BME-n

Célunk a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a szabadidősport adta lehetőségek bemutatása. Kutatásunkban a hallgatói sporttevékenységet vizsgáljuk egyetemünkön. A budapesti egyetemisták , ezen belül a BME hallgatók szabadidős sportolással kapcsolatos szokásainak megismerésében kiindulópont lehet betekintést nyerni abba, hogy milyen élményeik voltak eddig a sporttal kapcsolatban. Feltételezzük , hogy akiknek jobb gyermekkori élményei vannak a sportolásról, az fiatal felnőttként, "hallgatóként" inkább megy el sportolni, mint aki rossz emlékektől terhes.

Tanulmányunkban igyekeztünk minél részletesebben levonni válaszadóink által hozzánk szolgáltatott információkból a legrészletesebb következtetéseket. Igyekeztünk továbbá minél jobban kitérni arra, hogy az egyetemi sportélet infrastrukturális és sportszakmai fejlesztése mennyire sikeres a hallgatók körében.

Miskolczi Lilla és Nebehaj Balázs

szerzők