A BME sportéletének vizsgálata 2013-ban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem sportélete az utóbbi időben lényeges változásokon ment keresztül. Ezeknek a változásoknak fontos a folyamatos nyomon követése. A BME 2013-as Sportfelmérése ezt a célt követte. A felmérést 4819 hallgató töltötte ki, így kiválóan összehasonlítható a korábbi évek statisztikáival. A kérdőív kitér a sportolási szokásokra, az árak és a tájékoztatás megítélésére, illetve a testnevelés órákat érintő kérdésekre. A felmérés összeállítása során különös figyelmet kapott a BME 2012-ben megvalósult nagyberuházása a BME Sportközpont. A létesítmény közel 3000 négyzetméteren rengeteg szolgáltatással várja a hallgatókat. Lényeges kérdés tehát, hogy az egyetemi sportéletre milyen hatást gyakorolt ez a beruházás. A felmérés következtetéseinek levonásakor áttekintésre került az egyetemi sportinfrastruktúra fejlődése egészen napjainkig, illetve meg lett fogalmazva az összefüggés a hallgatói sportaktivitás és sportinfrastruktúra között. Mivel egy egyetem beruházásáról van szó vizsgálat alá kerül az is, hogy milyen kedvező hatásokkal bír a tanulás területén a rendszeres sportolás.

• Szipka Károly
    gazdálkodási és menedzsment