A jóga jótékony hatása az egyetemisták teljesítményére és közérzetére

Ebben a tanulmányban bemutatjuk a jóga öt alapelemét érthetően, egy 21. századi egyetemistára applikálva azokat.

A jóga egyetemes jótékony hatását egy túlhajszolt, akár gerincferdüléssel, akár migrénnel és rengeteg stresszel ’megáldott’ egyetemistára vetítve.

Kielemezzük, hogy melyek azok a nagyon egyszerű gyakorlatok, jógapózok/ászanák, melyek akár heti egy-két alkalommal végezve pozitív eredményeket hoznak. Elmagyarázzuk, hogyan kell relaxálni, hogy elengedjük a napi feszültséget, hogyan kell lélegezni, hogy a vitálkapacitásunkat növeljük. Hogyan üljünk derék, hát és nyak kímélő módon. Melyek azok a technikák, amelyek segítenek abban, hogy jobban tudjunk koncentrálni, fókuszálni, jobban teljesíteni. Melyek azok a technikák, melyekkel könnyen átvészelhetjük az egyetemi éveket.

szerzők

• Schütt Fruzsina