Jóga - Azt eszik, vagy isszák?

Az elmúlt 15-20 évben az egyetemi sport, szabadidősport óriási változáson esett át. Több új sportág megjelent, fejlődött és lett nagyon népszerű. Kutatásunk egy ebbe a csoportba tartozó sportágat, a jogát vizsgálja, elemzi.

A tanulmány az alábbi tematikát érinti:

- A jóga és annak ismertsége a fiatal felnőttek és egyetemisták körében valamint közérdekű információk a témában.

- A jóga az egészséges életmód és a mentális jólét támogatója.

A kutatás bemutatja, hogy mennyire terjedt el a jóga a magyarországi felsőoktatásban és milyen irányzatokat ismernek a vizsgált személyek, melyek a legnépszerűbbek és vajon miért?

A tanulmány bemutatja, hogy milyen téves elképzelések vannak a jógáról, és mennyire tartja vissza ez a fiatalokat a jógázástól.

Emellett a kutatás bemutatja a jóga jelentőségét az egyetemi élet során, beleértve a stresszkezelést, az ülő életmód miatt esetlegesen kialakult gerincproblémákat, majd ’megoldást’ / tanácsokat ad ezekre a problémákra, továbbá az önismeret és a test-tudatosság fejlesztésre is.

• Gubicza Milán
    Üzemmérnök-informatikus