Műszaki μTartalmak a μBiotechnológia oktatásában

Alapkérdés: meglévő tudásra épülő műszaki μTartalmak szerepe a mobil kommunikációs eszközök elterjedésének köszönhető új tanulási környezetben.

Kutatás módszertana: egyedi a biotechnológia speciális műszaki területére hivatkozva.

A kutatás célja: Az általános technikai tudásanyag bővítése.

Biotechnológiai üzemek és laboratóriumok.

Belsőépítészeti elvárások. Speciális elválasztó falak és nyílászárók. Eszközátadó és személyzeti átjáró zsiliprendszerek.

HVAC rendszerek (hűtés, fűtés és klimatizáció) szerepe a tisztaterek kialakításában és kiszolgálásában.

Energiaellátás. Tiszta- és/vagy biológiailag veszélyes terek, levegő, víz és gőzellátó rendszerei. Gyógyszeripari minőségű tisztavizet és tisztagőzt termelő ipari és laboratóriumi berendezések.

Eszköz- és terméksterilizáló ipari és laboratóriumi technológiák/berendezések.

Steril és/vagy biológiailag fertőzött környezet kialakításában használatos izolátor technológiák.

Monitorozó rendszerek. Részecske monitorozás. Páratartalom, hőmérséklet és nyomáskülönbség ellenőrzés.

• Szommer Sándor
    Tanár – mérnöktanár