A minőségmenedzsment és a vállalatirányítási rendszerek szinergiáinak elemzése

Dolgozatomban a vállalati folyamatokat támogató integrált vállalatirányítási rendszerek és a minőségmenedzsment kölcsönhatásait és kapcsolatait elemzem két magyar vállalkozás működését tanulmányozva.

A vállalatok eltérő szerkezetének köszönhetően felmerül a kérdés, hogy a különböző vállalatirányítási rendszerek mely pontokon segítik a minőségmenedzsment rendszerek működését, hogyan befolyásolják a tevékenységi folyamatok és a végtermékek minőségét, a cég hosszú távú életképességét és piaci terjeszkedését.

Kutatásom során ezekre a kérdésekre keresem a választ, valamint gyakorlati példák segítségével szemléltetem, mely szempontokat kell szem előtt tartani az információs rendszer kiválasztásakor és milyen elvek mentén alakítható ki egy hatékony rendszer.

• Török Bettina
    Műszaki menedzser alapszak BSc