Az ESN BME diákszervezet szerepe a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mobilitási programban résztvevő külföldi hallgatóinak integrációjában

Az Európai Unió szabad munkaerő-áramlásra vonatkozó kritériuma miatt fontos, hogy a mobilitás már a leendő munkaerő képzése során elkezdődjön. Ennek köszönhetően alakult ki az Erasmus – a 2014-2020-as EU-s ciklustól már Erasmus+ - névre hallgató mobilitási program, valamint az ennek támogatását célzó Erasmus Student Network (ESN) nevű diákszervezet. Dolgozatomban célom felállítani az ilyen mobilitási programok sikerességének modelljét, ennek során egyrészt a releváns nemzetközi kutatásokra, másrészt saját primer kutatásomra alapozok. Vizsgálom, hogy a mobilitási program sikerességéhez mennyiben járul hozzá az ESN BME diákszervezet tevékenysége, emellett a meghatározó kritériumokat is a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen - korábban mobilitási programban részt vevő – nemzetközi hallgatók kérdőíves felmérése alapján fogalmazom meg.

• Kovács Réka Fruzsina
    Nemzetközi gazdálkodás alapszak BA