A gyakorlati képzés szervezési és pedagógiai kihívásai napjainkban az épületgépész ágazati szakképzés területén

A dolgozat célja az aktuálisan működő ágazati szakképzés gyakorlati oktatásával kapcsolatos szakmai, pedagógiai és módszertani jellemzők ismertetése, bemutatása. E témán belül a napjainkban jól érzékelhető aktuális pedagógiai és módszertani problémák feltárása és elemzése a minőségi gyakorlati oktatás elérése érdekében.

A téma szakmai feldolgozása érdekében bemutatásra kerül egy választott szakmai képzést folytató intézmény szervezeti háttere, képzési problémái, gyakorlati képzésének specialitásai.

Kutatás célja: a jelenleg működő szakképzést támogató gyakorlati képzés hiányosságainak szakmai dilemmáinak feltárása, majd megoldások keresése.

A tárgyalt kutatási problémakör feldolgozását egy empirikus kutatási vizsgálat is erősíti a munkában.

• Kótai Barna
    Műszaki szakoktató alapszak BSc