A munkaerőpiac és az oktatás összekapcsolása - a BME versus Corvinus példán

A dolgozat a jelzés modelleken alapul. A kutatás alapkérdés, hogy mely egyetem jelzése, azaz neve az értékesebb a munkaerőpiacon. A dolgozatnak nyilvánvalóan személyes érintettsége is van. Az oktatás témakörével és a munakerőpiaccal külön-külön nap mint nap foglalkozunk, a dolgozat azonban a két témakör összefüggéseit vizsgálja. Vajon többet ér-e egy BCE diploma mint egy azonos szintű BME végzettség? Vajon helyesen árazza-e a piac az egyetemek jelzéseit és vajon használják-e az egyetemek a jelzéseikben rejlő lehetőségeket? A dolgozatban felmerül az állami beavatkozás kérdése is: vajon milyen hatással van a létszámkorlát és a tandíjplafon? A dolgozat végére ezekre a kérdésekre adunk választ, továbbá megfogalmazunk a 4 fő érintett (egyetemek, egyetemi hallgatók, vállalatok és állam)felé egy-egy ajánlást is.

• Szemere Mária Ágnes
    nemzetközi gazdaság és gazdálkodás