Mezőgazdasági és vidéki digitalizáció a regionális fenntartható fejlődésben: Összehasonlító tanulmány Kína és az Európai Unió között (angol nyelvű)

A XXI. század fordulója óta a digitalizáció a társadalmi-gazdasági és környezeti fejlődés erőteljes eszközeként széles körben elfogadottá vált. A vidéki és mezőgazdasági digitalizálás kevesebb kutatásban részesült, mint a városi digitalizálás, amely a közvélemény érdeklődésének nagy részét kivívta. Ebben a tanulmányban a következőkkel foglalkoztunk: milyen előnyei és jelentősége van a mezőgazdasági és vidéki digitalizációnak a regionális fenntartható fejlődés szempontjából; és hogyan tudja munkánk kezelni a jelenlegi, megvalósítással kapcsolatos problémákat. Összehasonlító tanulmányt készítettünk, hogy hasznos eredményeket ássunk ki a jelenlegi kérdés megoldásához, és hivatalos dokumentumok elemzésével hangsúlyozzuk a mezőgazdasági és vidéki digitalizálás jelentőségét, hogy betöltsük a hiányosságokat ezen a kutatási területen. A vizsgálat szerint a digitalizálás pozitívan hat a vidéki fenntartható fejlődésre, és egy monitoring rendszer segítségével szakpolitika-orientált ajánlásokat lehet készíteni. Kutatásunk segített abban, hogy az emberek megértsék Kína intelligens és digitális vidéki területekre vonatkozó programját, és a politikai döntéshozók számára alternatív taktikát biztosított Kína és az Európai Unió között, amikor a digitális vidéki területek fejlesztésére vonatkozó referenciára volt szükségük.

• Zhong Xinzhi
    Regionális és környezeti gazdaságtan MSc
    mesterképzés (MA/MSc), nappali

• Szalmáné Dr. Csete Mária