Egy év a Formula Studentben és a BME Formula Racing Teamben (német)

Dolgozatomban bemutatásra kerül a Formula Student versenysorozat, mely egy mérnök és menedzsment verseny egyetemisták számára. Ismertetem a dinamikus és statikus versenyszámokat, azok pontozását és jelentőségét, valamint az ehhez tartozó gépátvételt, mely az autók műszaki ellenőrzése technikai és elektromos szabályokat figyelembe véve.

A Formula Student mellett a BME Formula Racing Team csapat bemutatása a megalakulástól kezdve (például: létszám), de a teljesség igénye nélkül, különös figyelmet fordítva a csapatstruktúrára és a 2014-ben épített autónkra, annak műszaki paramétereire, versenyeken elért eredményeire, valamint a csapatban vállalt feladataimra és felelősségemre.

A dolgozatom célja a versenysorozat és a csapat további népszerűsítése azáltal, hogy bemutatom az év során végzett munkánkat időrendben kiemelt figyelmet fordítva a tervezési és a gyártási fázisra, valamint tesztidőszakra és a versenyekre, és ezzel egyidejűleg a különböző részegységek működését is ismertetem.

• Agócs Csilla
    vegyészmérnöki