A képi megjelenítés szerepe és megnyilvánulási formái az oktatásban

A dolgozat célja, hogy feltérképezze a fellelhető képi megjelenítési technikai és technológiai lehetőségeket, valamint az ezekben rejlő tanulástámogatási potenciált. Emellett azt is megvizsgáljuk, hogy ezeket a korszerű, IKT-alapú megoldásokat hogyan tudjuk felhasználni konkrét tananyagok elsajátításához, az ismeretek gyakorlásához, illetve az ismeretátadás sikerességének ellenőrzéséhez. Ennek megvalósítása érdekében a dolgozat áttekinti az elérhető és didaktikailag is jól használható vizualitásra épülő rendszereket. Ezeket figyelembe véve a diákok körében végzett empirikus vizsgálat megvalósításával lényegi információkat nyerhetünk az említett rendszerek oktatási célú felhasználáshoz, illetve szakmai tananyagfejlesztés tervezéséhez.

• Sebestyén Marcell
    Tanár – mérnöktanár