Az erőgépek tanításának módszerei a SNI (Sajátos Nevelési Igényű)-s szakközépiskolai tanulók számára

Sajátos Nevelési Igényű tanulóknak az erőgépek tantárgy oktatására használatos módszerek, és eszközök bemutatása. Jelentős arányban vannak az iskolánkban olyan tanulók, akik a pedagógiai szakszolgálat vizsgálata alapján Sajátos Nevelési Igényűek, Tanulási Magatartási Beilleszkedési zavarral küzdenek, részképesség zavarral élnek, (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia) és Ők az értékelés eltérő módja (írásbeli, szóbeli) miatt a tantárgy jelen esetünkben az erőgépek oktatásában jelentős hátrányt szenvednek.

Az Ő oktatásukhoz felhasználható hatékony technikák, módszerek, bemutatása és alkalmazása,a két osztály összehasonlítása, a tapasztalatok összegyűjtése összegzése és a gyakorlati átvétele. A tanulók értékelése és összehasonlítása az oktatási módszerek alapján.

• Kuris Árpád
    Tanár – mérnöktanár