Marker dekódolás szoftveres fejlesztése és esettanulmány bemutatása egy mobil alkalmazásra

Az Esztétikus Marker rendszer elsősorban a robotok pozíció meghatározásában nyújt segítséget. A markerek az adott emberi környezetben az élettérhez igazítva kerülnek kihelyezésre, ahol hely- és kontextusfüggő információkat nyerhetünk ki belőlük. A kutatás során több fázisban került fejlesztésre, illetve továbbfejlesztésre a dekódoló alkalmazás. A követelmények között elsősorban az alacsony erőforrás-igényre és az adattartalom növelésével párhuzamosan a lehető legpontosabb információ kinyerésére helyeztem a hangsúlyt. A valós időben történő marker beazonosítás, pozíció meghatározás és információ kiolvasás folyamatainak megoldásához a C++ nyelvet választottam és az új verzióban olyan képfeldolgozó algoritmusokat készítettem, amellyel jelentősen fel tudtam gyorsítani a képfeldolgozást.

Az esettanulmányban bemutatom egy konkrét mobil applikáció fejlesztés eredményeit. Az alkalmazás változatos körülmények között is képes stabil működésre. A felismerő motort, állapotteres függvényként írtam meg. Teljesen visszamentem alapszintű műveletekre, törekedtem a nagyfokú tömörségre és precíz tűrésállításokkal a nagymértékben csökkentettem számítási műveleteket. Összesen kétszer járja be a képet, ezáltal sebességben képes vetélkedni az alapvető képfeldolgozó függvényekkel. A programomat egy információátadást segítő mobil alkalmazás keretrendszerébe illesztettem, ezáltal lehetővé tettem, a könnyű és széleskörű felhasználhatóságát fejlesztők számára.

• Szekeres Kornél
    gépészmérnöki