Arduino alapú LED-es színkeverő műszer kifejlesztése

Badacsonyi Luca, Schuszter Lelle, Magyar Dominik, Óbudai Gimnázium tanulói

e-mail: luca.badacsonyi06@gmail.com

Konzulens: Dr. Samu Krisztián, Gépészmérnöki kar

e-mail: samuk@mogi.bme.hu

Kutatás célja

Kutatásunk célja egy színkeverő műszer kifejlesztése volt, melyhez LED-eket és más informatikai műszereket használtunk. Ehhez a folyamathoz az additív színkeverést alkalmaztuk.

Megvalósítás menete

Kutatásunk megkezdéséhez, először magasabb szintű tudást kellett szereznünk a projektet érintő témákban, például additív színkeverésben és alapszíntű programozásban is. Ezek után a folyamat lebonyolításához felhasználtunk egy arduino eszközt, próbanyákot és más elekrtonikai alkatrészeket. Ezeket forrasztás segítségével illesztettük össze (rögzítettünk). LED-ek programozásával és egy színkeverő (integráló) gömbbel létrehoztuk az eszközünket. Ennek segítségével alap méréseket kezdtünk el végezni.

Kutatásunk eredménye

Létrehozott színkeverő műszerünk segítségével alkalmasak vagyunk LED-ek által sugárzott, bemért spektrumok felhasználásával, tetszőleges színek előállítására. Ezeket a folyamatokat bemértük (validáltuk).

szerzők

• Schuszter Lelle