Elektromos hajtású Formula Student versenyautó kábelkorbácsának tervezése és gyártása

A Formula Student versenysorozat remek kihívás azon egyetemisták számára, akik szeretnének belelátni, hogyan is működik egy versenycsapat. Manapság a motorsport is egyre inkább kísérletezik az elektromos járművekkel, a Műegyetem egyik versenycsapata , a BME Formula Racing Team jelenleg elektromos és elektromos-önvezető kategóriában épít autókat. A csapat tagjaként , és a kábelkorbácsért felelős személyként lehetőségem nyílt több versenyautóba is megtervezni és legyártani a kábelköteget. Ebben a sorozatban a diákok egyedi alaktrészeket terveznek és gyártanak, tehát a már említett részegység tervezési , gyártási és ellenőrzési folyamatait szeretném bemutatni, az elkészített gyártási dokumentációkat felhasználva.

• Szelezsán Bettina
    Gépészmérnöki alapszak (BSc)