A felület-térfogat arány szerepe az épületek energetikai minőségében

A dolgozatban arra kérdésre keresem a választ, hogy a jelenleg érvényben lévő 7/2006 TNM rendelet szerinti összesített energetikai jellemzőre vonatkozó követelményértékek meghatározása – gyakorlati használhatóságot figyelembe véve – helyesen történik-e, vagy adódhat egy ennél megfelelőbb mód is rá. Ehhez számos lakás energetikai értékelését elvégzem, és tapasztalati úton kísérlek meg következtetéseket levonni. Hasonló módon a TNM rendelet fajlagos hőveszteség tényezőjére vonatkoztatott követelményértékek meghatározását is megvizsgálom.

Hipotézisem az, hogy az egész épület felület-térfogat aránya alapján történő kategóriába sorolás lakóegységek esetén téves és számos problémát vet fel. A dolgozatban ezt igazolom különböző adottságú lakások vizsgálata alapján és megvizsgálom alternatív besorolási módozat ok lehetőségét is.

• Dobra Máté
    Épületgépészeti és eljárástechnikai gépészmérnök mesterképzési szak
    mesterképzés (MA/MSc)

• Dr. Csoknyai Tamás