A dió és a héja

Hogyan lehet két heterogén közeget építészeti és várostervezési eszközökkel áthidalni, a bulinegyed határmezsgyéjén közlekedve.

Belső-Erzsébetváros sajátos világát, a zajtól és forgalomtól terhes közlekedési utak fogják közre, mint a Rákóczi út, Teréz körút, Andrássy út és a Károly körút. Ezen a határvonalon nincs kellő átmenet, ami a megfelelő kapcsolatot tudná biztosítani a két szignifikánsan eltérő városi jelenség között. Hiába a széles járdák, a gyalogos forgalom mellett jelenlévő, állandó autós közlekedés és zajszennyezés; ez a terület nemcsak élvezhetetlen, de még veszélyes is lehet.

Erre az összetett szituációra szeretnénk különböző építészeti módszerekkel válaszokat találni. A saját fotóinkkal és a mesterséges intelligencia használatával fogunk olyan képeket generálni, melyek életszerű és elrugaszkodott megoldásokat kínálnak. Ezt művészeti témakörben feldolgozva, az AI működését is elemezve egy értekezésen belül készítjük el. A művészeti jelleget a képeink erősítik.

Tanulmányunk konklúziójaként egy hasonló szerves kapcsolatot szeretnénk kapni, mint ami a dió és a héja között található. A kemény dióhéj védelmet nyújt a belső, puha dióbél számára és egymást kiegészítve, a szükséges átmenetekkel alkotnak egy egységet.

csatolmány

szerzők

• Budavári Katalin
    Építészmérnöki nappali alapképzés (BSc)