Bugün ve geçmiş (Jelen és múlt)

Az Építészettörténeti és Műemléki Tanszéknek köszönhetően 2019. szeptember 25. – október 1. között egy isztambuli workshopon vettünk részt, melynek keretén belül felmértük az erdélyi követek történeti szálláshelyét. A workshop egyik célkitűzése a török-magyar együttműködés szorosabbá fűzése volt, így a Yıldız Műszaki Egyetem építészhallgatóival közösen dolgoztunk.

A követek háza Isztambul európai részén, az egykori bizánci városfalakon belül, Balat városrészen található. A dombos környezetben emelkedő, a Magyarok lépcsőjéről megközelíthető épülettől pazar kilátás nyílik az Aranyszarv-öbölre.

A ház jelenleg kihasználatlan, udvarán kávézó és parkoló működik. Szerkezetén kívülről is látható, hogy több periódusban átépítették. Az épületegyüttes fejlődését és funkcionális változását vizsgáltuk a történelmi időkön át.

csatolmány

szerzők

• Somogyi Luca
    Építészmérnöki nappali alapképzés (BSc)