Egy hazai metró állomás munkatérhatárolásának vizsgálata, monitoring eredmények tükrében

A mai világban a mérnöki létesítmények építése során a monitoring vizsgálatok egyre szélesebb körben terjednek. Azonban a magyar mérnöki társadalom nem fektet elég hangsúlyt, a külföldön már számos területen használt és ismert „back analysis”-re. A kapott eredmények tágabb értelmű feldolgozása nem történik meg.

Dolgozatom munkatérhatárolás alakváltozás következtében mért adataival foglalkozik, az földkiemeléstől a szerkezetek munkaterének építéséig. A választott metróállomás a Metró 4 Etele téri állomása, a pajzsindító munkatere, melynél a kapott adatok alapján, megfelelő modell felvételére, majd vizsgálatára kerül sor. Célom, hogy megvizsgáljam, a felvett paraméterek mennyire vannak összhangban a valós értékekkel.

• Kardos Nóra
    szerkezet-építőmérnök