Regisztráció és bejelentkezés

Fotogrammetriai pontfelhő javítása mélységképpel

A munkám célja 4 különböző pontfelhő alkotási módszert összehasonlítani, összesen egy lézerszkenneltet és három fotogrammetriait:

1. Lézerszekkennelt, referencia állomány

2. Egyszerű fotogrammetriai képek segítségével

3. Fotogrammetriai képekkel és azon képekhez tartozó mélységképpel (IPhone portré mód használatával készülnek)

4. A 3. módszer, azzal a kivétellel, hogy itt a mélységképeket deep learning alogritmus által készített modell alkotja meg az eredeti képből

A munka célja, hogy alaposan összehasonlítsa ezeket a módszereket a létrehozott pontfelhők minősége, pontossága és hatékonysága szempontjából. Megvizsgálom, hogy a mesterséges intelligencia által generált mélységképek mennyiben javíthatják a pontfelhő minőségét, ezzel egy javítási eljárást létrehozva akár csak egyszerű képek esetén is.

A munka eredményei segíthetnek a pontfelhők rögzítésének és felhasználásának hatékonyabbá tételében, különös tekintettel a fotogrammetriai módszerek és a mélységkép alkalmazásának gyakorlati alkalmazásaira. Az összehasonlítás segíthet az iparágban és kutatásban dolgozó szakembereknek jobban megérteni a különböző módszerek előnyeit és korlátait a pontfelhők létrehozásában és felhasználásában.

szerző

  • Barta Márk Endre
    Földmérő- és Térinformatikai mérnök mesterszak (MSc)
    mesterképzés (MA/MSc)

konzulens

  • Dr. Barsi Árpád
    egyetemi tanár, Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék

helyezés

III. helyezett