Észak Buda közlekedési problémái, a hűvösvölgyi villamos fejlesztési lehetőségei

Észak Buda évtizedek óta komoly közlekedési problémákkal terhelt, ugyanakkor megoldási javaslatok nem születtek a mindenki által ismert gondok megoldására, de legalább az enyhítésére

Budapest Észak Budai kerületeinek, a II. és XII. kerületnek (Hegyvidék) úthálózata nem tudja hatékonyan lebonyolítani az egyre növekvő városrészeken belüli és agglomerációból érkező forgalmat. A kerületek kötött pályás közlekedési hálózata – a hűvösvölgyi villamos kivételével – csak a bel budai részeken jelentős.

A TDK dolgozatban a stratégiai tervezés módszertanát alkalmazva feltárjuk az Észak Buda közlekedési problématérképét, felállítjuk a terület közlekedésfejlesztési célrendszerét és meghatározzuk a szükséges beavatkozási lehetőségeket.

A TDK munka során, megvizsgálásra kerül – kötött pályás fejlesztési irányként - az úgynevezett hűvösvölgyi villamosnak a Pesthidegkút (esetlegesen Solymár) irányába történő hosszabbítási lehetősége.

• Szolnoki Roxána
    Infrastruktúra-építőmérnök mesterszak (MSc)