A Boráros tér és környékének kőzettani felmérése

Budapest föld alatti világa a közelmúltban sokat változott és várhatóan a közeljövőben is egyre bővül az alagutak, aluljárók és metrók hálózata. Ennek kapcsán egyre bővebben kell megismernünk az alattunk lévő talaj illetve kőzetszerkezetet. Egy ilyen megújulófélben lévő terület a Boráros tér és környéke egészen a Kálvin térig, ahol az utóbbi éven belül sok fúrás mélyült le, amelyből több laboratóriumi vizsgálatot végeztek illetve jelenleg is intenzíven folyik ezen fúrások vizsgálata. A felmérés teljességét a szükséges paraméterek meghatározása, rétegsorok megrajzolása, és különböző létesítmény megfelelő nyomvonalára való ajánlás adja. A TDK dolgozat a terület mérnökgeológiáját és kőzettani viszonyait mutatja be. Ezen felül ismerteti a fúrások anyagvizsgálata alapján a terület jellemző kőzeteinek fizikai tulajdonságait.

• Lelovicsová Margaréta
    Szerkezet-építőmérnök mesterszak (MSc)